Olcsó repülőjegyek Faroe Szigetek
Akciós repülőjegyek A Feröer-szigetekre
Érdekességek: Faroe Szigetek
A Feröer-szigetek hosszú múltra tekint vissza, melyet i.e. több mint 3000 évvel kezdtek írni az első letelepedés után. Ez idő alatt több nép - mint amilyenek a vikingek is - váltakozott. Ma a Feröer-szigetek Dániához tartozik, bár nagyrészt megőrzik saját függetlenségüket, amit saját zászlajuk is bizonyít.
A Feröer-szigetek nem tartoznak a leglátogatottabb úti célok közé. Ebben szerepet játszik az is, hogy valahogy a turizmus szempontjából sokkal látogatottabb Izland árnyékában élnek. Nagy kár, mert nem egy olyan helyről van szó, mely kevésbé lenne érdekes.
Ne gondoljuk, hogy a Feröer-szigetek csak a madarakról szól, élnek még itt...bárányok is. Tőlük származik ennek a szigetcsoportnak a neve (Færøerne), amely fordításban Juh-szigeteket jelent. Bár a Feröer-szigetek tűnhet az utolsó helynek, amelyet egy hétköznapi utazó szeretne látni, ez egy egyedülálló hely, amely tele van vendégszerető emberekkel és lélegzetelállító tájakkal, melyek az emlékezetünkben maradnak, még ha fényképezőgép nélkül érkezünk is a szigetekre.
Nem kell félni a Feröer-szigeteken való közlekedéstől. Valószínűleg a legjobb megoldás egy olyan autó bérlése, amellyel gyakorlatilag mindenhova el lehet jutni, a helyben gondozott utak és az egyes szigeteket összekötő víz alatti alagutak mentén.
A Feröer-szigetekre kedvezőn foglalhatunk repülőjegyet Bécsből, Budapestről és Prágából is. Prágából közvetlen járatokat a skandináv SAS légitársaság biztosít. Kényelmesen repülhetünk viszont az Austrian Airlines légitársasággal is egy átszállással, vagy két átszállással a LOT, a Lufthansa, a SWISS vagy az Air Baltic légitársasággal. Az átlagos repülési idő Feröer-szigetekre nyolc óra.
Hasznos infók a Faroe szigetekről
Úti okmányok a Feröer-szigetekre
A Dániához tartozó, Feröer szigetek és Grönland autonóm tartományokba látogató magyar állampolgároknak a beutazása csak érvényes úti okmányokkal lehetséges. A Feröer szigetekre magyar állampolgár személyi igazolvánnyal is beutazhat, javasolt viszont az útlevél. Az úti okmány elvárt érvényessége az utazás utolsó napja.
Időjárás a Feröer-szigeteken
A szigetek éghajlata atlanti, nem állandó és viharos. A szigetek időjárása ezért tengerparti és nagyon változékony. Az időjárást leginkább a Golf-áramlat befolyásolja. A kikötők télen soha nem fagynak be, a tél enyhe. Az átlagos hőmérséklet télen 3 ° C-tól, nyáron 11 ° C-ig terjed.
A Feröer-szigeteken évente átlagosan 283 esős nap van. Az átlagos évi csapadékmennyiség 1501 mm, a szigeteken ritkán havazik. Az átlagos szélsebesség 7 m/s.
Árak a Feröer-szigeteken
A pénznem Dániához hasonlóan a dán korona (DKK). De találkozhatunk a feröeri koronával is, amelynek értéke megegyezik a dán koronával. Mindkét valutát ugyanúgy elfogadják, de az ország elhagyása után minden feröeri koronát szükséges egy másik pénznemre cserélni, mert a Dánián kívüli bankok általában nem ismerik ezt a valutát.
Vásárlás előtt vegyük figyelembe, hogy a legtöbb árut a Feröer-szigetekre importálják, ezért minden viszonylag drága. Körülbelül 110 DKK (15 euró) összeget kell fizetnie egy tipikus feröeri különlegességért, amely szárított bárányból, szárított halból és bálnaolajból áll.
A különböző szállások ára tulajdonképpen minimálisan tér el, éjszakánként mintegy 200 DKK (27 euró) körül mozog.
Szállodát keres a Feröer-szigeteken? A hatalmas kínálatban nem nehéz elveszni. A szállások árait közvetlenül a Pelikán oldalán keresztül ellenőrizheti.
Ha autót szeretne bérelni, javasoljuk, hogy a repülőtéren tegye meg azt, melyet a Pelikán oldalán keresztül foglalhat le.
Egészségügy és oltások a Feröer-szigeteken
A beutazáshoz nem szükséges kötelező védőoltás.
A pontos idő a Feröer-szigeteken
A Feröer-szigetek és Magyarország közti időeltolódás - 1 óra.
Repülési érdekességek A Feröer-szigeteken
Szereted a statisztikákat? Akkor érdekelni fog, hogy a városban összesen 0 nemzetközi repülőtér található.
Látnivalók a Faroe Szigeteken
A szigetek egyik fő vonzerejei kissé meglepő módon a helyi madarak. A legfotogenikusabb hely ebben az irányban a Streymoy-sziget. A helyi halakban gazdag vizeknek köszönhetően több mint 280 madárfaj él meg itt, amelyek többé-kevésbé rendszeresen érkeznek ide fészkelni. Közülük megtalálhatjuk például az ismert Alkacsoportokat.
A dán autonóm régió fővárosának nevét a skandináv mitológia istenéről nevezték el Thor kikötőjeként. Északról a Húsareyn-hegység sziluettje, délnyugaton pedig a Kirkjubøreyn-hegység keretezi. Torshavn tehát a tipikus városi élettől való kiégés tökéletes ellenszere.
Néhány lakást a hegyvidéki területek izolálnak a civilizációtól. Ilyen a Vágar-szigeten fekvő Gásadalur falu. A közelmúltig a postás egy a hegyeken keresztüli gyalogtúra után tudta csak kézbesíteni ebbe a településbe a leveleket. 2006-ban viszont elkészült egy alagút, amelynek használatát csak Gásadalur lakosságának tartanak fenn, ugyanis minden lakos kapott tőle egy kulcsot.
A Mykines-sziget fő vonzereje az imádnivaló fehér szakállú Alka sarki madár telepei. A nagy színű csőr, a jellegzetes narancssárga úszóhártyák, valamint a fehér és fekete toll kombinációja egyszerűen csodálatos. Az év kilenc hónapjában ez a ellenálló tengeri madár egyedül él a távoli tengeren.